Odborná redakce publikací

pro jiná nakladatelství

Provádíme odbornou redakci sportovní a technické literatury a zpracování textu pro tisk. Připravujeme korektury textových dokumentů i tištěných textů pro předtiskovou přípravu publikací i korektury webových stránek. K příkladům naší přáce patří odborná redakce následujících publikací:

Holger Meyer, Thomas Rögner: Bike-dokonalá jízda v terénu

Bike - dokonalá jízda v terénu

Po prvním boomu horských kol v devadesátých letech minulého století se jízda na tomto typu kola a na jeho ještě speciálnějších variantách bouřlivě vyvíjela. Zásluhou výkonných systémů odpružení a ostrých brzd jsou dnes sjízdné i velmi náročné trasy. Kniha Bike přináší všem zájemcům o extrémní jízdu na kole základy pohybu v prudkém terénu - brzdění, jízda po schodech, jízda do a s kopce, projíždění zatáček, i tipy pro pokročilé vyznavače freeridu, jako např. sjíždění příkrých serpentin nebo freeride drops. Všechny tecnické prvky jsou znázorněny pomocí fotografických sekvencí. Tento způsob zobrazení je vynikající pro nácvik, protože spojuje výhody fotografie a videa a detailně ukazuje průběh všech pohybů! Holger Meyer, bývalý člen německého národního týmu Mountainbike, autorizovaný trenér techniky jízdy, společně s Thomasem Rögnerem, novinářem z oboru cyklistiky, podrobně popisují všechny uvedené manévry. Každý vyznavač prudkých sjezdů a ostrých zatáček se je může pokusit napodobit a zlepšit svoji techniku jízdy v terénu.

Podrobné informace o knize:

 

Autor: Holger Meyer a Thomas Rögner
Formát knihy: 170 x 240 mm
Počet stran: 128
Vzhled: vazba V4, vnitřek celobarevný
Vydáno: 2009, Grada Publishing a.s.

 

ISBN 978-80-247-2776-9

 

Florian Haymann, Ulrich Stanciu: Jak dokonale zvládnout horské kolo
vybavení - údržba - technika jízdy

Jak dokonale zvládnout horské kolo

Ještě v polovině devadesátých let minulého století bývali jezdci na horských kolech terčem posměchu. Z módního sportu se postupně stala masová záležitost. Horské kolo je hnací silou ve vývoji cyklistiky a dnes jej vyznává již druhá generace příznivců. Nejlepší jezdci mohou dokonce soutěžit o olympijské zlato. Chcete vědět, jak se zorientovat na trhu s horskými koly, jak bezpečně jezdit v terénu, jak měřit svůj výkon i jak se neztratit na vyjížďce v horách? Populárně napsaná a bohatě ilustrovaná publikace vám poradí s výběrem vhodného kola i ostatního MTB vybavení, se základní údržbou a opravami, seznámí vás se správnou technikou jízdy a ukáže, jak používat prostředky pro měření tréninkové zátěže i navigaci.Podrobné informace o knize:

 

Autor: Florian Haymann a Ulrich Stanciu
Formát knihy: 170 x 240 mm
Počet stran: 128
Vzhled: vazba V4, vnitřek celobarevný
Vydáno: 2009, Grada Publishing a.s.

 

ISBN 978-80-247-2775-2

 

C. Calvin Jones: Velká modrá kniha o servisu jízdních kol
Příručka Park Tool nejen pro amatérské mechaniky

Velká modrá kniha o servisu jízdních kol

Jak vycentrovat kolo? Co mám dělat, když se mi při jízdě v terénu přetrhne řetěz? Jak funguje bezzávitové hlavové složení? Proč vydává mé jízdní kolo při šlapání divné zvuky? Jak namontovat a seřídit nový zadní měnič? Odpovědi na tyto a stovky dalších otázek najdete ve druhém vydání Velké modré knihy o servisu jízdních kol. Napsal ji Calvin Jones, známý guru cyklistických mechaniků, a vydala ji společnost Park Tool Company, největší světový výrobce speciálního cyklistického nářadí. Kniha obsahuje aktuální informace o jízdních kolech, jejich komponentech a o postupech oprav. Kapitoly nově zařazené do druhého vydání pojednávají o kotoučových brzdách a nábojích s vnitřním řazením. Každý servisní postup je podrobně vysvětlen tak, aby byl srozumitelný jak zkušenému, tak i začínajícímu mechanikovi. Každá oprava nebo údržba je jasně rozčleněna do jednotlivých kroků. Výklad názorně ilustrují desítky barevných fotografií. S touto knihou zvládnete servis vašeho bicyklu na jedničku.

Podrobné informace o knize:

 

Autor: C. Calvin Jones
Formát knihy: 165 x 235 mm
Počet stran: 260
Vzhled: vazba V2, vnitřek celobarevný, papír bezdřevý ofset
Vydáno: prosinec 2009, Pedalsport s.r.o.

 

ISBN 978-80-254-5926-3

 

Reference:

Nakladatelství Grada Publishing, a.s.
Nakladateství C. H. Beck
Pedalsport s.r.o.

Nahoru